Sigorta Acentelerine Özel Sosyal Medya Paylaşımları

AnasayfaYazılarSosyal MedyaSigorta Acentelerine Özel Sosyal Me...

Sigorta işi ile uğraşanlar mesailerinin büyük bir kısmını müşterileri ile iletişime ayırır. Müşteri sayınız arttıkça her bir müşterinize ayıracağınız süre haliyle azalır. Oysa sigortacılıkta satış ve pazarlamanın püf nokta müşteri ile iletişimin her daim güçlü tutulmasıdır. Bu sebeple özellikle sigorta şirketler günümüz tempolu hayat şartlarında sosyal medyanın avantajlarından kesinlikle yararlanmalılar. Çünkü günümüzde sosyal medya platformları sayesinde neredeyse ulaşamayacağınız hiçbir kitle yoktur. 

Birçok akıllı acente müşteri ile iletişim ve satış-pazarlama gibi hizmetlerinde sosyal medyayı kullanıyorlar. Özellikle zamandan tasarruf ve etkili iletişim noktasında artık sosyal medyanın önemi asla göz ardı edilemez. Sizde TwitterInstagramLinkedin, Facebook gibi sosyal medya ağları üzerinden kendinizi çok daha iyi tanıtabilir ve milyonlarca hedef kitleye ulaşabilirsiniz.  

Peki acenteler sosyam medyayı nasıl kullanmalı ve ne şekilde yönetmelidir? Öncelikle sosyal medyada yer almanızın ne kadar önemli olduğunun bilincinde olmalısınız. Çünkü günümüzde kendisini sosyal medyadan soyutlayan bütün şirketler neredeyse yok olmaya mahkumdur diyebiliriz. Güvenilir bir acente olmak kesinlikle kolay değildir. Bunu hemen her acente ile uğraşanlar bilir. Güven ilk önce yakın çevreden kazanılmaya başlar. Karşılıklı güven ilişkisine bağlı olarak işler ve ağlar büyüdükçe şirketiniz kurumsal bir yapıya kavuşur.  

Yeni dünya düzeninde hemen her firmanın web sites i ve  sosyal medya profilleri bulunmaktadır. Doğru ve başarılı bir şekilde oluşturacağınız web sitesi sayfanız aslında aynı zamanda sizin bir ön kimliğinizdir. Burada sizi gören potansiyel müşterileriniz önce sayfalarınız üzerinden hakkınızda bir izlenim geliştirecektir. Sosyal medya üzerinden takipçileriniz ve potansiyel müşterileriniz üzerinde belirli bir imaj oluşturacaksınız. Bunun içinde atmanız gereken birçok  adım gereklidir. 

Sosyal Medya Sayesine Yeni Hedef Kitlelere Erişim 

Acentecilik üzerine yapacağınız kaliteli ve anlaşılır paylaşımlar ile takipçilerinizin takdirini kazanacağınız gibi yeni hedef kitlelerine de erişeceksiniz. Paylaşımlarınız aynı zamanda müşterilerinizin aklındaki sorulara cevap verecek, onları heyecanlandıracak ve onlarda merak duygusu uyndıracak nitelikte olmalıdır. Sosyal medyada salt reklam yerine aynı zamanda müşterilerinizle doğal ilişkiler kurabileceğiniz içerikler de sunmalısınız. İçeriğin yanında yine küçük bütçeli reklamlar sayesinde de topluluğunuzu kolaylıkla büyütebilirsiniz. 

 


Top